This sturdy but nevertheless lightweight tripod is distinguished by all-weather reliability. It can be set up quickly and allows easy orientation of the camera. The perfect choice for photo sessions and studio photography or when you are out on adventure with your top-of-the-line camera.
A cabeça 3D permite o alinhamento perfeito para sessões no formato horizontal, vertical e transversal
Placa de mudança rápida para mudança rápida da câmara
| Cor | Beige |
| Linha | Star 75 |
| Variante | Champagne |
| Rosca/Ligação | 1/4" (6,4 mm) |
| Cabeça de Tripé | 3D: 3-Way Head |
| Carga Máx. | 2500 g |
| Material | Alumínio |
| Pega de Mão | None |
| Perna de Tripé | 4 pieces (3-extendable) |
| Special Feature | Leveling device |
| Tipo | Tripod |
| Min. Height - Max. Height | 42.5 -126 cm |
| Coluna Central Ajustável em Altura | Manually adjustable center column |
| Espessura Máx. de Perfil | 19,8 mm |
| Pack size | 42 cm |
| Peso | 620 g |
| Recommended Use | Photo/Video |
| Uso | Photo, Video (3D) |