Sometimes it can be difficult to hold your camera steady using just your bare hands. This tripod provides the perfect camera mount for photographic enthusiasts, comes with a quick-release plate and a 3D tilt head that allows you to capture pictures and videos from the perfect perspective.
A cabeça 3D permite o alinhamento perfeito para sessões no formato horizontal, vertical e transversal
Placa de mudança rápida para mudança rápida da câmara
| Cor | Beige |
| Linha | Star 64 |
| Variante | Champagne |
| Rosca/Ligação | 1/4" (6,4 mm) |
| Cabeça de Tripé | 3D: 3-Way Head |
| Carga Máx. | 4000 g |
| Material | Alumínio |
| Pega de Mão | Plastic Grip |
| Perna de Tripé | 3 pieces (2-extendable) |
| Special Feature | Leveling device |
| Tipo | Tripod |
| Min. Height - Max. Height | 69 -186 cm |
| Coluna Central Ajustável em Altura | Geared center column with crank |
| Espessura Máx. de Perfil | 26,7 mm |
| Pack size | 73 cm |
| Peso | 1660 g |
| Recommended Use | Photo/Video |
| Uso | Photo, Video (3D) |