As a blogger, you are always in tune with the times. Too much photo equipment just bothers you. With our tripod you get a holder for smartphone and tablet, so you can quickly and easily produce professional photos and videos.
| Cor | Beige |
| Linha | Hama Star |
| Variante | Champagne |
| Rosca/Ligação | 1/4" (6,4 mm), Smartphone holder, Tablet holder |
| Cabeça de Tripé | 3D: 3-Way Head |
| Carga Máx. | 500 g |
| Material | Alumínio |
| Pega de Mão | None |
| Perna de Tripé | 4 pieces (3-extendable) |
| Special Feature | Leveling device |
| Tipo | Tripod |
| Min. Height - Max. Height | 36,5 -106 cm |
| Coluna Central Ajustável em Altura | Manually adjustable center column |
| Espessura Máx. de Perfil | 16,8 mm |
| Pack size | 36 cm |
| Peso | 520 g |
| Recommended Use | Smartphone |
| Uso | Photo, Video (3D) |