You are wondering how to keep your children entertained on long car journeys? Why not make the drive more bearable by handing them a tablet? Hama's headrest mount allows you to attach a tablet PC to the back of the headrest so your kids can watch films and more whilst in the car.
Orientação ideal: o aparelho pode ser rodado em 360° graças à articulação esférica e é ajustável no ângulo de inclinação, perfeito para formato vertical e transversal
Suporte de aperto ajustável para uma fixação segura e uma adaptação individual ao tamanho do dispositivo
| Cor | Black |
| Linha | Universal, Vehicle |
| Variante | Black |
| Carga Máx. | 1 kg |
| Material | Plástico |
| Modelo | Headrest Bracket |
| Device High of | 12,5 cm |
| Device High up to | 23 cm |
| Apropriado para | Tablet |