For the installation of flat screen TVs with a screen size from 94 to 305 cm (37" to 120")
Extremamente forte: a construção estável permite uma fixação mais segura de televisores com um peso de até 100 kg
O perfil extra fino permite uma instalação moderna e compacta
Com nível de bolha de ar para uma montagem simples e rápida
| Cor | Black |
| Variante | Black |
| Qualidade | Special |
| Carga Máx. | 100 kg |
| Hole Size Attachment | up to M8 |
| Material | Steel |
| Modelo | TV |
| number of joints | 0 |
| Projection maximum | 2,8 cm |
| Projection minimum | 2,8 cm |
| Special Feature | Spirit level |
| Altura Exterior | 62 cm |
| Dimensões do Monitor | 94 cm (37"), 97 cm (38"), 99 cm (39"), 103 cm (40"), 104 cm (41"), 108 cm (42"), 110 cm (43"), 112 cm (44"), 115 cm (45"), 118 cm (46"), 120 cm (47"), 122 cm (48"), 123 cm (49"), 128 cm (50"), 129 cm (51"), 133 cm (52"), 137 cm (54"), 141 cm (55"), 142 cm (56"), 146 cm (57"), 148 cm (58"), 152 cm (60"), 156 cm (61"), 162 cm (63"), 163 cm (64"), 166 cm (65"), 179 cm (70"), 181 cm (71"), 191 cm (75"), 195 cm (77"), 198 cm (78"), 200 cm (79"), 203 cm (80"), 208 cm (82"), 213 cm (84"), 216 cm (85"), 218.4 cm (86"), 223,52 cm (88"), 228,6 cm (90"), 247,65 cm (97,5"), 248,92 cm (98"), 266,7 cm (105"), 304,8 cm (120") |
| Distância da parade | 2,8 cm |
| Largura Exterior | 117 cm |
| Mounting Plate (Length) | 115,6 cm |
| Mounting Plate (Width) | 20,2 cm |
| VESA | 50 x 50, 100 x 100, 100 x 150, 100 x 200, 200 x 100, 200 x 200, 200 x 300, 200 x 400, 300 x 100, 300 x 200, 300 x 300, 300 x 400, 400 x 100, 400 x 200, 400 x 300, 400 x 400, 500 x 100, 500 x 200, 500 x 300, 500 x 400, 600 x 100, 600 x 200, 600 x 300, 600 x 400, 600 x 500, 600 x 600, 600 x 800, 700 x 400, 700 x 500, 800 x 200, 800 x 300, 800 x 400, 800 x 500, 800 x 600, 800 x 800, 900 x 100, 900 x 200, 900 x 300, 900 x 400, 900 x 500, 900 x 600, 1000 x 100, 1000 x 200, 1000 x 300, 1000 x 400, 1000 x 500, 1000 x 600, 1100 x 100, 1100 x 200, 1100 x 300, 1100 x 400, 1100 x 500, 1100 x 600 |
| VESA (from-to) | 50x50 - 1100x600 |
| Apropriado para | TV |
| Recommended Maximum Screen Size | 304,8 cm (120") |
| Recommended Minimum Screen Size | 94 cm (37") |
| Tamanho de Ecrã Recomendado | 94 - 304,8 cm (37" - 120" ) |
| Variante | Fix |
In addition to the various installation accessories delivered in the package, we also recommend the following tools: drill, pencil, screwdriver, power screwdriver, measuring tape, open-end spanner, spirit level.
The dowels and screws supplied with this TV wall bracket are only suitable for concrete and solid brick walls. Please check your wall before commencing installation. If the wall is made of any other material, please find suitable plugs and screws from a specialist retailer.