When searching for the perfect shot high up in the mountains or on a long trekking tour, you'll need a backpack to stow your trekking gear and your camera equipment. The Profitour is comfortable to wear and has bags of space for your camera equipment and your trekking gear.
| Cor | Black |
| Linha | Profitour |
| Variante | Black |
| Extra | Rain hood |
| Material | Nylon |
| Modelo | Backpack with Tablet Compartment |
| Inside Dimensions W x D x H | 27 x 16 x 33 cm |
| Peso | 1350 g |
| Size Code | 181 |
| Volume | 15 l |
| Apropriado para | Photo |
| Tamanho do Portátil | 25,91 cm [10,2"] |
Good
"All around recommendable! In short: good backpack!"