Razor-sharp videos and crystal-clear sound - videos and live streams in superb quality: whether it be a gaming session or a video conference in the home office, our Full HD webcam delivers high-resolution recordings, all thanks to auto focus, lighting correction and a stereo microphone.
Qualidade Full HD de alta resolução no formato 16:9
O microfone integrado permite Voice over IP, por ex. Skype, Teams, Zoom, YouTube
Lente fechável protege contra ataques de espionagem por hackers
Posicionamento firme no local das filmagens: a rosca de 1/4“ permite a sua montagem em todos os tripés correntes
| Cor | Black |
| Variante | Black |
| Ligação | USB-Typ-A-Plug |
| Rosca/Ligação | 1/4" (6,4 mm) |
| USB Standard | USB 2.0 |
| Compatible operating systems | Mac/Windows |
| Imagens por Segundo | Max. 30 images per second |
| Megapixeis | 2 |
| Resolução da Imagem | 1920 x 1080 Pixels |
| Resolução da Imagem (intercalada) | 1920 x 1080 Pixels |
| Resolução Vídeo | 1920 x 1080 Pixels |
| Focus | Auto Focus |
| Função Adicional | Automatic exposure adjustment, Built-In microphone, Noise reduction, SPY - Protection, Status LED, UVC – Modus |
| Maximum swivel range | 360 ° |
| Microfone | Stereo |
| Special Feature | Adjustable angle of inclination |
| Tipo de Microfone | Mono 2x |
| Visual Angle | 90° |
| W x H x L | 6,5 x 4 x 10 cm |
| Comprimento do Cabo | 1,8 m |