Compact, optical wireless mouse with nano receiver for super-precise and soft mouse pointer control
| Cor | Black |
| Form factor | Right and left handed |
| Variante | Black |
| Ligação | 2.4 GHz RF |
| Ligação | USB-Typ-A-Plug |
| Alcance | 10 m |
| Battery life (depending on usage) | 121 d |
| Compatible operating systems | MAC OS 10.10 or higher/Windows 11/10/8/7 |
| DPI-Range | 1001 |
| Max. DPI | 1001 |
| Special features | Power saving mode |
| Modelo | PC Mouse |
| Mouse - Keys | Standard |
| Mouse - Sliding Pads | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Mouse wheel (material) | Plástico |
| Number of Mouse Buttons | 3 Buttons incl. Scroll Wheel |
| Sensores | Optical |
| Width x Height x Depth | 6 x 3,1 x 10,5 cm |
| Número de Pilhas | 2 |
| Tipo de Pilha | AAA Micro |
| Power supply included | Não |
| Required high performance power supply | Not relevant |
| Required minimum power supply | Not relevant |
| USB PD | Não |