Searching is yesterday, finding is now: The Key Finder helps you keep track of devices and items and, in combination with the "Find My Device" app or the "Where is" app, find them again at any time
Trabalho de equipa: Adicione o Key Finder à aplicação "Encontrar o meu dispositivo" ou "Onde está" e volte a encontrar coisas utilizando milhões de dispositivos Android ou Apple da respectiva rede
Iniciar a busca: localizar o objeto perdido com a ajuda do sinal sonoro (até 78 dB)
Segurança total: graças à encriptação avançada, os dados de localização e o progresso estão interditos a terceiros
| Cor | Black |
| Variante | Black |
| Ligação | Bluetooth |
| Battery life (depending on usage) | 365 Tage |
| Fixação | Loop |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Tipo | Key finder |
| Altura | 3,3 cm |
| Largura | 3.7 cm |
| Peso | 10 g |
| Profundidade | 0,9 cm |
| Alimentação | 1x Bateria CR2032 |
| Set Contents in Pieces | 2 |
Works with Android products are checked by Google and especially designed for connection to Android devices. Google requires high quality standards and verifies these before the products are launched onto the market.
MFI products are licensed by Apple and suitable for connecting to an iPhone, iPad and iPod. Apple requires high quality standards and verifies these standards before the products' market launch.