Searching is yesterday, finding is now: The Key Finder helps you keep track of devices and items and, in combination with the "Find My Device" app or the "Where is" app, find them again at any time
Trabalho de equipa: Adicione o Key Finder à aplicação "Encontrar o meu dispositivo" ou "Onde está" e volte a encontrar coisas utilizando milhões de dispositivos Android ou Apple da respectiva rede
Iniciar a busca: localizar o objeto perdido com a ajuda do sinal sonoro (até 78 dB)
Segurança total: graças à encriptação avançada, os dados de localização e o progresso estão interditos a terceiros
Ancoragem perfeita: cabo de carregamento magnético para uma posição de carregamento ideal e uma utilização fácil – ancorar, carregar e usar
Ultrafino e discreto: com apenas 2 mm, o localizador de carteiras cabe em qualquer carteira sem ocupar espaço no compartimento dos cartões
| Cor | Cinzento |
| Ligação | Bluetooth |
| Battery life (depending on usage) | 182 Tage |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Tipo | Key finder |
| Altura | 8,6 cm |
| Largura | 5,4 cm |
| Peso | 23 g |
| Profundidade | 0,2 cm |
| Alimentação | Integrated Li-Polymer-Battery |
Works with Android products are checked by Google and especially designed for connection to Android devices. Google requires high quality standards and verifies these before the products are launched onto the market.
MFI products are licensed by Apple and suitable for connecting to an iPhone, iPad and iPod. Apple requires high quality standards and verifies these standards before the products' market launch.