Fast loading, fast transfer: with this USB-C cable, you can charge your mobile phone, tablet and other devices at lightning speed - with maximum compatibility for your devices. You can also transfer your data at high speed - ideal for anyone who doesn't want to waste any time.
Cabo de carregamento rápido de alta qualidade: em conjunto com um carregador rápido, pode carregar o seu telemóvel num ápice
Compatibilidade máxima com todos os telemóveis, tablets e outros aparelhos com ligação USB C
Cabo de dados com uma velocidade de até 480 Mbit/s para a transmissão de dados High Speed
Gold-plated plugs with low contact resistance for secure signal transmission
| Cor | Black |
| Variante | Black |
| Ligação | USB-C-plug |
| USB Standard | USB 2.0 |
| Max. Electricity Transmission | 3 A |
| Perofpmance Máxima | 60 W |
| Velocidade Máx. de Transmissão de Dados | 480 Mbit/s |
| Voltagem Máx. | 20 V |
| Material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Signal direction | Bidirectional |
| Special Feature | Gold-Plated/Non-rotating |
| Comprimento | 0,5 m |
| Recommended Use | Smartphone |
| Uso | Smartphone |