Removable storage medium for capacity expansion allows data to be written and erased as many times as needed
| Cor | Black/Prateado |
| Linha | Fancy |
| Variante | Black, Prateado |
| Ligação | USB-Typ-A-Plug |
| USB Standard | USB 2.0 |
| Velocidade de Transferência de Dados | 15 MB/s |
| Memory Capacity | 128 GB |
| Velocidade de Transferência (Leitura) | 15 MB/s |
| Material | Alumínio Escovado |
| Altura | 20 mm |
| Largura | 66 mm |
| Profundidade | 8 mm |
The operating instructions for the "Fancy" USB stick can be found at www.hama.com under item number 00213106.