You can only switch on your floor lamp by getting behind your sofa? You have to climb up a ladder to turn on your hi-fi system? Then it is high time for you to get a radio controlled power outlet that allows you to easily switch your devices on and off by means of a remote control.
Agora é mais fácil programar: basta premir a tecla nas tomadas para rádio durante mais tempo
Tomadas para rádio com interruptor: o prática interruptor manual permite ainda a alimentação manual da corrente sem ter de tirar a ficha
Com proteção acrescida, para evitar contactos acidentais
| Cor | White |
| Variante | White |
| Ligação | Socket with earth contact |
| Power connector plug type | Type F, CEE 7 / 4 (Germany) |
| Transmissão de Sinal | Rádio |
| Alcance | 30 m |
| Frequency | 433 MHz |
| Carga Máx. | 3500 W |
| Extra | Remote Controls |
| Função Adicional | Channel changeable |
| IP protection class | IP20 (Dry Rooms) |
| Pode ser obscurecido | Não |
| Quantidade de Tomadas de Transmissão | 2 |
| Special Feature | With increased Contact Protection |
| Altura | 11,5 cm |
| Largura | 5,5 cm |
| Profundidade | 3,5 cm |
| Standby Consumption ≤ | 1 W |