Fairy lights and lanterns light up balconies and gardens in the evening. But at some point, the lights need to be switched off again, and often the outdoor sockets are hard to reach or sealed off. With a radio-controlled socket, you can solve this problem easy and conveniently.
Com proteção acrescida, para evitar contactos acidentais
Seja chuva, seja o jato de água de aspersores de relva: graças à proteção contra salpicos (IP44), a tomada de exterior com tampa é perfeita para uma utilização no exterior
| Cor | White |
| Variante | White |
| Ligação | Socket with earth contact |
| Alcance | 30 m |
| Frequency | 433 MHz |
| Carga Máx. | 3680 W |
| Extra | Remote Controls |
| Função Adicional | Channel changeable |
| IP protection class | IP44 (Protection against Splash Water) |
| Pode ser obscurecido | Não |
| Quantidade de Tomadas de Transmissão | 1 |
| Special Feature | With increased Contact Protection |
| Temperatura ambiente (ligado) | ca. -10°C to ca. +35°C |
| Altura | 11,5 cm |
| Largura | 5,4 cm |
| Profundidade | 8,2 cm |
| Standby Consumption ≤ | 0,75 W |
To operate the Outdoor wireless socket, a Hama radio remote control is required (00121956, 00121957, 00121958, not included in the extent of delivery)!