Removable storage medium with USB 3.2 Gen 1 technology allows data to be written and erased as many times as needed
Caixa metálica robusta e de alta qualidade
Não são necessárias várias tentativas: os conectores USB-C podem ser inseridos em qualquer posição
| Cor | Prateado |
| Linha | Uni-C Rotate Pro |
| Variante | Prateado |
| Ligação | USB-C-plug |
| USB Standard | USB 3.1 Gen 1 |
| Velocidade de Transferência de Dados | 70 MB/s |
| Memory Capacity | 64 GB |
| Velocidade de Transferência (Leitura) | 70 MB/s |
| Função Adicional | OTG |
| Material | Metal |
| Altura | 53 mm |
| Largura | 17 mm |
| Profundidade | 9.3 mm |
The operating instructions for the "Uni-C Rotate Pro" USB stick can be found at www.hama.com under item number 00182494.
The reading speed of 70 MB/s can only be achieved with a USB 3.2 Gen 1 interface. If a USB 2.0 interface is used, the speed will be reduced.