Be it home office, mobile working or a business trip - the notebook power pack is often never where you need it. Time for a 2nd power pack, maybe even a 3rd - so that you've always got one to hand and your notebook has power.
Conceção, capacidade e segurança da mais alta qualidade
Ligação à rede de 100 –240 V adequada para utilização em todo o mundo ligada a um adaptador específico do país
O agrupador adesivo de cabos permite a gestão organizada dos cabos sem confusão de cabos
| Cor | Black |
| Linha | Essential Line |
| Variante | Black |
| Compatible devices | Laptop |
| Compatible manufacturers | Acer/ Asus/ Dell/ Dynabook/ For Samsung/ Fujitsu/ HP/ Lenovo/ MSI/ Medion/ PEAQ/ Packard Bell/ VAIO/ for Toshiba |
| Ligação | Euro Plug |
| Power connector plug type | Euro Plug, Type C (CEE 7/16) |
| Input Voltage Range from/to | 100-241 V |
| Notebook input voltage | 14-16 V/18-20 V |
| Protection circuit | Overcurrent Protection/ Overtemperature Protection/ Short circuit protection |
| Voltagem de envio | 15 V/19 |
| Number of notebook connectors | 8 |
| Power supply voltage setting | Manual |
| Special Feature | Free adapter service/Velcro cable ties |
| Tipo | Notebook Power Supply |
| Altura (Corpo) | 3,1 cm |
| Cable length input | 1.3 m |
| Cable length output | 1,15 m |
| Largura (Corpo) | 8 cm |
| Peso | 308 g |
| Profundidade (Corpo) | 5.5 cm |
| Desempenho Máx. de Saída | 65 W |
| Potência Máx. de Saída | 4,25 A |
| Tomada Eléctrica | Euro Plug |
Do you have a universal notebook power supply adapter from Hama, but the adapter you need for your notebook wasn't included in the extent of delivery? Adapters are available for the most common models of established brands; we will send you the model you need within a few days if you visit http://www.hama.de/adapterservice!